Skip to main content

ANIKA BOLČÍKOVÁ

Profesionálna hráčka golfu

O MNE

GOLF HRÁM OD DEVIATICH (15 rokov). Od roku 2015 som členkou národného golfového tímu Slovenska. Skúsenosti na európskych i svetových, tímových i individuálnych majstrovstvách som nadobúdala už popri štúdiu na Gymnáziu Jozefa Lettricha v Martine, kde som maturovala. Následne som získala golfové štipendium na univerzite AUBURN v štáte Alabama v USA.
Po roku som prestúpila na univerzitu OLD DOMINION, kde som taktiež študovala odbor EXERCISE SCIENCE. Po druhom roku v USA som sa vrátila na SLOVENKO, kde som si splnila môj detský sen a získala ŠTATÚT PROFESIONÁLNEJ GOLFISTKY.

Som študentkou 3. Ročníka bakalárskeho štúdia na Univerzite Mateja Bela v banskej bystrici, kde študujem učiteľstvo telesnej výchovy a kondičné trénerstvo. V 2. Ročníku som sa zapojila do študentskej vedeckej aktivity vo vedách o športe vyhrala celoslovenské kolo sekcie športovej edukológie s témou: vplyv rozvoja výbušnej sily na rýchlosť golfovej palice počas golfového úderu.

Taktiež som študentkou 2. Ročníka v rámci vzdelávacieho systému profesionálnej golfovej asociácie hráčov a učiteľov golfu v českej republike.

SÚČASTNOSŤ

V roku 2022 som získala ROZHODCOVSKÚ licenciu Slovenskej golfovej asociácie III. triedy a taktiež LICENCIU INŠTRUKTORKY GOLFU trénerskej licencie C. S výučbou golfu a kondičnej prípravy som začala asistovaním PRO trénerovi Johnovi Carrollovi, s ktorým spolupracujeme od roku 2018. Golf trénujem s deťmi, juniormi i dospelými; začiatočníkmi i pokročilými hráčmi; osobne i online.

OCENENIA

Absolútna víťazka ocenenia Golfistka roka 2019

Ocenenie športovec mesta Martin 2020, 2018